GELİBOLU OYUNLARI 2015
16 Nisan 2015

Gelibolu Oyunları Dünya Barışı için Oynanacak

Çanakkale Savaşı 100. yılı anma etkinlikleri kapsamında, 25-29 Nisan 2015 tarihleri arasında gerçekleşmesi planlanan Gelibolu Oyunları son üç yıldır üzerinde büyük heyecan ve gururla çalıştığımız bir projedir. Gelmiş olduğumuz noktada organizasyonumuz ileriki bir tarihte gerçekleşecektir.

Gelibolu Oyunları’nın hakettiği uluslararası ilgi ve vermeyi amaçladığı barış ve dostluk mesajının karşılığının daha etkili olacağı düşüncesiyle tarih değişikliğine gidilmiştir.

Gelibolu Oyunları Başkanları’ndan Ömer Mutlugün, “ileriki bir tarihte, Avustralya, Yeni Zelanda, Birleşik Krallık, Hindistan, Almanya ve Fransa’dan gelecek üniversiteli sporcuları ülkemizde ağırlıyor olmaktan onur duyuyor olacağız” dedi.

Gelibolu Oyunları Organizasyonu, ‘Atalarının Can Verdiği Topraklarda, Onlar Barış İçin Oynuyor’- mottosuna sadık kalarak en başarılı şekilde gerçekleştirilecektir.

Mutlugün ayrıca, “Oyunlar’ı konuşmaya başladığımız ilk günden itibaren yapıcı ve yol gösterici tavırlarıyla bize destek olan tüm ülke Federasyonları ile, özellikle bütün enerjisini, emeğini Oyunlar’a hazırlanmak için harcayan yedi ülkeden gelecek çok değerli sporcularımıza anlayışlarından dolayı çok teşekkür ederiz. Onları gurur duyacakları bir spor organizasyonuyla Türkiye’de ağırlayacak olmaktan son derece mutluyuz” dedi.

Organizasyonumuzun gerçekleşeceği yeni tarihler en yakın zamanda sizlerle paylaşılacaktır.

Derin Saygılarımızla,
Gelibolu Oyunları Organizasyon Ekibi

16 Nisan 2015

Gelibolu Oyunları Dünya Barışı için Oynanacak

Çanakkale Savaşı 100. yılı anma etkinlikleri kapsamında, 25-29 Nisan 2015 tarihleri arasında gerçekleşmesi planlanan Gelibolu Oyunları son üç yıldır üzerinde büyük heyecan ve gururla çalıştığımız bir projedir... (Devamını Oku)

10 Nisan 2015

Sıradışı Spor Organizasyonu

Avustralya Üniversite Sporları Federasyon CEO’su Don Knapp, Gelibolu Oyunları’nın, Çanakkale Savaşı’nın 100. yıl anma etkinlikleri kapsamında gerçekleşeceği için, sıradışı bir spor müsabakası olacağı görüşünü dile getirdi... (Devamını Oku)

09 Nisan 2015

Hintli Üniversiteli Atletler Türkiye’ye Gelmeye Hazırlanıyor!

Akademik çevrelerde Çanakkale Savaşı’ndan bahsedildiğinde, Hindistan’ın adı fazla ön planda tutulmuyor... (Devamını Oku)

08 Nisan 2015

Spor Müsabakasından Daha Fazlası…

Birleşik Krallık’ı saran uzun ve soğuk kışın ardından, plaj voleybolu oyuncusu Antonella Palmese, ilkbaharda gerçekleşecek Gelibolu Oyunları sayesinde Türkiye’ye gelmeyi dört gözle bekliyor... (Devamını Oku)

02 Nisan 2015

Yeni Zelandalı Üniversiteli Sporcu Çanakkale Boğazı’nı Yüzerek Geçmeye Hazırlanıyor

Penny Hayes, 10 yaşından itibaren birçok spor dalıyla ilgili faaliyette bulundu, Gelibolu Oyunları’nda ise Yeni Zelandalı üniversiteli atlet, ülkesini açık deniz yüzme branşında temsil edecek... (Devamını Oku)

01 Nisan 2015

Avustralyalı Ragbi Yıldızı Tarihin İzlerini Yeniden Sürecek

Avustralyalı üniversiteli atlet Matt Narracott, bu ay Türkiye Cumhuriyet Cumhurbaşkanlığı himayelerinde gerçekleşecek Gelibolu Oyunları için Çanakkale’de yarışacak;hem ülkesini hem de Birinci Dünya Savaşı’nda savaşmış aile bireylerinden birini temsil edecek... (Devamını Oku)

GELİBOLU OYUNLARI 2015 | COPYRIGHT