GELİBOLU OYUNLARI 2015
09 Nisan 2015

Hintli Üniversiteli Atletler Türkiye’ye Gelmeye Hazırlanıyor!

Akademik çevrelerde Çanakkale Savaşı’ndan bahsedildiğinde, Hindistan’ın adı fazla ön planda tutulmuyor. Ancak Hindistan’da yayınlanan verilere göre, Birinci Dünya Savaşı’nın gerçekleştiği 1914-1918 yılları arasında, yaklaşık 1,3 milyon Hintlinin İngiliz İmparatorluğu adına savaşa gönderildiği iddia ediliyor. Tam rakamlar belli olmasa da, 5.000 ile 15.000 arası Hintli askerin, Çanakkale’de savaştığı öne sürülüyor.

Bugün, savaşın ardından 100 yıl sonra, Hindistan’dan Türkiye’ye gelecek olan 50’den fazla üniversiteli sporcu, atalarının savaştığı topraklarda barış ruhuyla Gelibolu Oyunları’nda yarışacak.

Bu ekibin bir parçası da tenis oyuncusu Elwin Antony.

Elwin heyecanını şöyle ifade etti: ‘Üniversitemi ve ülkem Hindistan’ı Gelibolu Oyunları’nda temsil ediyor olmaktan son derece gururluyum. Bu Oyunlar sayesinde, farklı ülkelerden yüzlerce üniversiteli atlet bir araya gelecek.’

10 yaşından itibaren tenis oynayan Elwin, babasının da atlet olduğu söyledi ve ‘Babamın sayesinde tenise başladım. Küçüklüğümden bu yana kendime örnek olarak hep İsviçreli tenis oyuncusu Roger Federer’i aldım. Hem sahada hem de saha dışında oldukça centilmen bir kişiliğe sahip olduğunu düşünüyorum’ dedi.

Üniversiteli tenis oyuncusu Elwin, Hintli üniversiteli milli takımın Türkiye’ye gelmeyi sabırsızlıkla beklediğini söyledi ve ‘Türkiye’yi filmlerde ve dizilerde çok görüyorum. Hep Türkiye’yi ziyaret etmek istemişimdir’ dedi.


16 Nisan 2015

Gelibolu Oyunları Dünya Barışı için Oynanacak

Çanakkale Savaşı 100. yılı anma etkinlikleri kapsamında, 25-29 Nisan 2015 tarihleri arasında gerçekleşmesi planlanan Gelibolu Oyunları son üç yıldır üzerinde büyük heyecan ve gururla çalıştığımız bir projedir... (Devamını Oku)

10 Nisan 2015

Sıradışı Spor Organizasyonu

Avustralya Üniversite Sporları Federasyon CEO’su Don Knapp, Gelibolu Oyunları’nın, Çanakkale Savaşı’nın 100. yıl anma etkinlikleri kapsamında gerçekleşeceği için, sıradışı bir spor müsabakası olacağı görüşünü dile getirdi... (Devamını Oku)

09 Nisan 2015

Hintli Üniversiteli Atletler Türkiye’ye Gelmeye Hazırlanıyor!

Akademik çevrelerde Çanakkale Savaşı’ndan bahsedildiğinde, Hindistan’ın adı fazla ön planda tutulmuyor... (Devamını Oku)

08 Nisan 2015

Spor Müsabakasından Daha Fazlası…

Birleşik Krallık’ı saran uzun ve soğuk kışın ardından, plaj voleybolu oyuncusu Antonella Palmese, ilkbaharda gerçekleşecek Gelibolu Oyunları sayesinde Türkiye’ye gelmeyi dört gözle bekliyor... (Devamını Oku)

02 Nisan 2015

Yeni Zelandalı Üniversiteli Sporcu Çanakkale Boğazı’nı Yüzerek Geçmeye Hazırlanıyor

Penny Hayes, 10 yaşından itibaren birçok spor dalıyla ilgili faaliyette bulundu, Gelibolu Oyunları’nda ise Yeni Zelandalı üniversiteli atlet, ülkesini açık deniz yüzme branşında temsil edecek... (Devamını Oku)

01 Nisan 2015

Avustralyalı Ragbi Yıldızı Tarihin İzlerini Yeniden Sürecek

Avustralyalı üniversiteli atlet Matt Narracott, bu ay Türkiye Cumhuriyet Cumhurbaşkanlığı himayelerinde gerçekleşecek Gelibolu Oyunları için Çanakkale’de yarışacak;hem ülkesini hem de Birinci Dünya Savaşı’nda savaşmış aile bireylerinden birini temsil edecek... (Devamını Oku)

GELİBOLU OYUNLARI 2015 | COPYRIGHT