GELİBOLU OYUNLARI 2015

HABERLER

16 Nisan 2015

Gelibolu Oyunları Dünya Barışı için Oynanacak

Çanakkale Savaşı 100. yılı anma etkinlikleri kapsamında, 25-29 Nisan 2015 tarihleri arasında gerçekleşmesi planlanan Gelibolu Oyunları son üç yıldır üzerinde büyük heyecan ve gururla çalıştığımız bir projedir... (Devamını Oku)

10 Nisan 2015

Sıradışı Spor Organizasyonu

Avustralya Üniversite Sporları Federasyon CEO’su Don Knapp, Gelibolu Oyunları’nın, Çanakkale Savaşı’nın 100. yıl anma etkinlikleri kapsamında gerçekleşeceği için, sıradışı bir spor müsabakası olacağı görüşünü dile getirdi... (Devamını Oku)

09 Nisan 2015

Hintli Üniversiteli Atletler Türkiye’ye Gelmeye Hazırlanıyor!

Akademik çevrelerde Çanakkale Savaşı’ndan bahsedildiğinde, Hindistan’ın adı fazla ön planda tutulmuyor... (Devamını Oku)

08 Nisan 2015

Spor Müsabakasından Daha Fazlası…

Birleşik Krallık’ı saran uzun ve soğuk kışın ardından, plaj voleybolu oyuncusu Antonella Palmese, ilkbaharda gerçekleşecek Gelibolu Oyunları sayesinde Türkiye’ye gelmeyi dört gözle bekliyor... (Devamını Oku)

02 Nisan 2015

Yeni Zelandalı Üniversiteli Sporcu Çanakkale Boğazı’nı Yüzerek Geçmeye Hazırlanıyor

Penny Hayes, 10 yaşından itibaren birçok spor dalıyla ilgili faaliyette bulundu, Gelibolu Oyunları’nda ise Yeni Zelandalı üniversiteli atlet, ülkesini açık deniz yüzme branşında temsil edecek... (Devamını Oku)

01 Nisan 2015

Avustralyalı Ragbi Yıldızı Tarihin İzlerini Yeniden Sürecek

Avustralyalı üniversiteli atlet Matt Narracott, bu ay Türkiye Cumhuriyet Cumhurbaşkanlığı himayelerinde gerçekleşecek Gelibolu Oyunları için Çanakkale’de yarışacak;hem ülkesini hem de Birinci Dünya Savaşı’nda savaşmış aile bireylerinden birini temsil edecek... (Devamını Oku)

27 Mart 2015

Avustralyalı triatlet barış için yarışacak

22 yaşındaki Avustralyalı triatlet, önümüzdeki ay Çanakkale’de ilki gerçekleşecek olan Gelibolu Oyunları’nda ülkesini temsil edecek ve 6 farklı ülkeden gelen üniversiteli sporcularla yarışacak... (Devamını Oku)

27 Mart 2015

İngiliz sporcu Çanakkale Boğazı’nda yüzmeye hazırlanıyor

Abby Smith yüzme kariyerine henüz 7 yaşındayken İngiltere’de başladı. Küçüklüğünde, ablasının yaptığı her şeyi taklit etmek isteyen Abby, ablasının da üyesi olduğu Harpenden Yüzme Kulübü’ne yazıldı ve böylece yüzmeye başladı... (Devamını Oku)

26 Mart 2015

Türk Tenis Oyuncusu Gelibolu’da Altın Madalya Hedefliyor

Gökberk Ergeneman tenise başladığında henüz 8 yaşındaydı... (Devamını Oku)

26 Mart 2015

GELİBOLU OYUNLARI GÖNÜLLÜ BAŞVURULARI BAŞLADI

Çanakkale Savaşı’nın 100. Yılı onuruna bu yıl ilki gerçekleştirilecek Gelibolu Oyunları için gönüllü başvuruları başladı... (Devamını Oku)

25 Mart 2015

Birmingham Yıldızı Gelibolu Oyunları’nda Yarışacak

“Bu ancak hayal edebileceğim bir şey idi”. Bu sözler, üniversiteli açık deniz yüzme sporcusu Guy Giles’a ait... (Devamını Oku)

24 Mart 2015

Birleşik Krallık'ı Temsil Edecek Üniversiteli Sporcular Çanakkale’ye Gelmeye Hazırlanıyor!

Birleşik Krallık’tan yaklaşık 70 üniversiteli sporcu Nisan ayında Türkiye’de gerçekleşecek Gelibolu Oyunları’na katılacak... (Devamını Oku)

23 Mart 2015

Operasyonel Ekip Sahada!

Gelibolu Oyunları 2015 sportif müsabaka alanları saha keşifleri ve yerinde incelemeleri bugün tamamlandı... (Devamını Oku)

21 Mart 2015

Gelibolu Oyunları Organizasyonu Çanakkale 2015 Koordinasyon Merkezi’ni Ziyaret Etti

Gelibolu Oyunları ekibi çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Bir yandan saha ekibi Çanakkale ve Gelibolu’da yerinde incelemeler yaparken, diğer yandan tüm ülkeler ve paydaşlarla iletişim sürüyor... (Devamını Oku)

18 Mart 2015

GELİBOLU OYUNLARI MEŞALELERİ 18 MART'TA YOLA ÇIKTI!

Çanakkale Deniz Savaşları zaferinin 100. yılı onuruna, 18 Mart’ta Gelibolu Oyunları’nın meşaleleri dünyanın çeşitli noktalarından yola çıktı... (Devamını Oku)

09 Mart 2015

Gelibolu Oyunları 2015 Birinci Koordinasyon Toplantısı Ankara’da Gerçekleşti

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu (TÜSF) önderliğinde Gelibolu Oyunları 2015’in birinci koordinasyon toplantısı bugün Ankara’da gerçekleştirildi... (Devamını Oku)

06 Mart 2015

18 Mart Stadyumu Ragbi Karşılaşmalarına Ev Sahipliği Yapıyor!

Yaklaşık 13.000 kişi kapasiteli 18 Mart Stadyumu Gelibolu Oyunları için 7 ülkeden gelecek olan ragbi sporcularını ağırlamaya hazırlanıyor... (Devamını Oku)

04 Mart 2015

Çanakkale Sahil’de Yelkenliler Şöleni

Gelibolu Oyunları 2015’in yelken yarışları yedi ülkeden, erkek ve bayan toplam 42 sporcunun katılımıyla Çanakkale Yelken Kulübü’nden start alacak. 29 Nisan tarihine gerçekleşecek yelken yarışları Çanakkale Sahili’nden izlenebilecek... (Devamını Oku)

03 Mart 2015

Gelibolu Oyunları Meşaleleri 18 Mart’ta Yola Çıkıyor!

“Büyük Dedeleri Savaşmıştı, Onlar Yarışıyorlar” ana fikrinden yola çıkan Gelibolu Oyunları katılımcı ülkelerini temsil eden meşaleler, Çanakkale Savaşı'nın başlangıç tarihi olarak kabul edilen 18 Mart'ta yedi ülkeden yola çıkacak... (Devamını Oku)

GELİBOLU OYUNLARI 2015 | COPYRIGHT